איך להתגרש

איך להתגרש נכון – השאלה הנשאלת על ידי כל מי שנקלע לתהליך גירושין, בשורות הבאות נשתדל לעשות סדר בדברים.

התשובה לכך היא אמנם לא חד משמעית אך יש כמה דברים בסיסיים שיובילו לתשובה המתאימה עבורך

אקדים ואומר שתקופת הגירושין היא תקופה לא קלה, עצם ההחלטה להתגרש מלווה במחשבות והתלבטויות רבות, אך גם כאשר מגיעים להחלטה שאין ברירה וחייבים להתגרש – זו רק תחילת הדרך, הליך הגירושין עצמו ארוך ומתיש נפשית וטכנית, כשתקופת הגירושין נמשכת ונמרחת במשך תקופה ארוכה והסוף לא נראה באופק זה יכול ליצור תסכול וקושי, לפעמים זה מגיע אפילו לידי כך שאדם מסכים לוותר על זכויות בסיסיות העיקר כבר להיות אחרי… ("שיקחשתיקח הכל העיקר שכבר אסיים את התהליך הזה") ולכן חשוב מאוד לענות לפני הכל על השאלה – איך להתגרש נכון.

כשהליך הגירושין נמשך ונמרח כמעט תמיד יגיע בן הזוג החלש למצב שהוא – "אכל, לקה ושילם", כאשר הוא או היא גם נלחמו את מלחמת הגירושין, גם הותשו וגם ויתרו בסוף על מה שמגיע להם על עבודתם ואף הילדים נפגעו מזה… ולכן חשוב מאוד שנעשה את הצעדים בצורה נכונה ונראה איך להתגרש נכון

הסיבה המרכזית שאנשים מגיעים למצב כזה של הליך גירושין ארוך ומתיש שגורם להם לוותר על הזכויות הבסיסיות שלהם, היא כי כבר בתחילת התהליך הם לא חשבו איך להתגרש נכון, איך לבנות תכנית גירושין שתגרום לתהליך הגירושין להיות מסודר יותר.

התשובה לכך היא כבר בהתחלה להכין תכנית מסודרת, להכין מחברת (או קובץ וורד במחשב) שיקרא "איך להתגרש נכון" בו נגדיר מה המטרות שלי, מה מגיע לי לקבל ומה אסכים לתת כדי להתגרש נכון ובתהליך מסודר, חשוב גם לדעת מה התהליך ברבנות ומה מותר או אסור לומר בדיונים ועוד…

יש לזכור! תכנית מסודרת היא התשובה לשאלה – איך להתגרש נכון.

גירושין דומים קצת לתאונה, אף אחד לא מתכנן לעבור חלילה תאונה, אך מי שנפגע בתאונה לא יזניח את עצמו ויישאר עם פצעים  ושברים אלא ילך לטיפול הטוב ביותר ולרופא המקצועי ביותר שיבנה תכנית טיפול מתאימה – כזו שתשאיר אותו בלי נזקים או עם כמה שפחות, כך גם במקרה של גירושין אם לא בונים תכנית נכונה הנזק העתידי יכול להשפיע לשנים רבות ודווקא כאן הרבה אנשים נכנסים לתהליך גירושין בלי תכנון וסדר, רוצים רק את המטרה – לסיים את התהליך – בלי לחשוב על הנזקים שאחרי….

כך אפשר לראות כאלה הניגשים להליך גירושין באדישות ובזחיחות בלי לחשוב על הנזקים ורק כשהתהליך מסתבך הם נזעקים לבקש עזרה מקצועית של ממש ואז לפעמים עוד אפשר להציל משהו ולפעמים הטעויות שהם עשו בתיק כל כך גדולות וכבר מאוחר מידי – כמעט בלתי אפשרי לתקן.

לעומת זאת אם ניקח אוויר ונבין שהליך גירושין אמנם אינו קל, אבל אם נתכונן אליו בצורה נכונה נוכל לגרום שהוא יהיה קל יותר הוגן יותר ועם שמירת הזכויות המגיעות לנו.

חשוב לציין שאין מתכון מדויק איך להתגרש נכון, בכל מקרה יש פרמטרים שונים, אנשים שונים, טענות שונות ומטרות אחרות, לפעמים שני בני הזוג חדורי מוטיבציה ומוכנים לקרב… ולפעמים שניהם רוצים בהליך מהיר והוגן ובחלוקה שווה, אך לפעמים ה"שווה" שלו הוא לא ה"שווה" שלה… לפעמים גם קרובי המשפחה מתערבים ומשכנעים שאי אפשר 'לוותר' ושצריך ללכת לתהליך גירושין ארוך ומייגע… כמובן שיש גם הרבה מקרי אמצע ולכן תכנית הגירושין שמותאמת בדיוק לך זה משהו שאסור לך לוותר עליו.

רוצה לדעת איך להתגרש נכון ? אני מזמין אותך לבנות ביחד איתי את תכנית הגירושין שלך, לראות איך אנו מתכננים את התהליך כך שנעבור אותו בצורה הקלה ביותר, בזמן מהיר ביותר ובהצלחה רבה בע"ה,

לפרטים נוספים

או פנו עכשיו בטופס יצירת קשר

פוסטים אחרונים

שתפו: